https://www.ankanaturadent.com/wp-content/uploads/2020/07/99bed6aec2348e62cae2357c5bdce9a7.jpg

Zirkonyum kaplama nedir?

Beyaz renkli bir metal üzerine porselen kaplama uygulamasıdır.Son dönemlerde zirkonyum diş kaplaması pürüzssüz bir görünüm kazandırması sebebi ile oldukça popüler bir noktaya gelmiştir.

Zirkonyum beyaz bir metaldir en önemli özelliği ışık geçiren bir yapıda olmasıdır.Bu özelliği ile doğal dişler ile tam bir uyum sağlanabilmektedir.Diş hekimliğinde köprü ve tek diş kaplamalarında öncelikle tercih edilen bir materyaldir;oldukça sağlamdır.

Avantajları:

-Biyouyumluluğu olan bir metaldir.Alerji yapmaz,metal alerjisi olan kişilerde rahatlıkla kullanılabilir.

-Diğer metal kaplamalara kıyasla ısı iletkenliği daha düşüktür.Dişleri sıcak soğuk hassasiyetine karşı korur.

-Renginin beyaz oluşu diğer kaplamalarda olduğu gibi metalin siyah yansıması olmaz.

-Estetik bölgelerde başarılı bir tedavinin en önemli kriterlerinden biri doğallığı yakalayabilmektir.Zirkonyum kaplamaların ışık geçirgenliği sayesinde bunu sağlamak kolaydır.

-Çiğneme kuvvetlerine dirençlidir buyuzden sadece ön bölgede değil arka bölgelerde yani azı dişlere de zirkonyum kaplama uygulanabilir.

-Her renkte dişe uygulanabilir.Dişin asıl rengi zirkonyum kaplamanın rengini etkilemez.Koyu renkli dişler zirkonyum kaplama ile daha açık renk ile kaplanabilir.

-Ekstra bir bakım gerektirmez.Düzenli diş fırçalama ve iyi bir ağız hijyeni yeterlidir.

-Ağızda metalik bir tat vermez,diğer kaplamalara göre hafiftir.

Günümüzde Avantajlarıyla daha başarılı bir tedavi  sağladığı için Diş Hekimleri tarafından daha çok tercih edilen bir materyaldir.Sizin de estetik probleminiz veya eski kaplamalarınızdan şikayetiniz varsa sizin için en uygun ve en sağlıklı tedavinin teşhisin konulabilmesi için Prof.Dr.Necmettin Erbakan Blv.no 48 adresinde bulunan AnkaNaturaDent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi mize başvurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat